HRL to usługi: outsourcing kadrowo-płacowy, księgowości, doradztwo personalne, szkolenia zawodowe: kursy kadrowo-płacowe, rekrutacja i selekcja pracowników

Szukasz pracy? Sprawdź czego lepiej unikać.

Nie popełniaj błędów przy szukaniu pracy.

praca-tymczasowaZawartość tego artykułu nie informuje czytelnika w jaki sposób znaleźć pracę. Pokazuje natomiast 5 rzeczy, których lepiej unikać w czasie poszukiwania pracy i rozpoczęcia nowej kariery. Dla niektórych te sprawy mogą wydać się oczywiste jednak dobrze będzie przypomnieć sobie czego lepiej unikać w życiu zawodowym.

5 punktów, których należy unikać poszukując pracy

Nie panikuj!

Panika może sprawić, że zaczniesz wątpić w siebie. Pod jej wpływem możesz zrobić coś, czego w normalnych warunkach byś nie zrobił. W rozmowie o pracę możesz osiągnąć przeciwny skutek niż byś tego chciał. Dla Ciebie na pewno będzie lepiej jeśli zaakceptujesz sytuację i pozbędziesz się stresu.

Nie bierz wszystkiego do siebie!

Z mojego doświadczenia wynika, że większość zwolnień występuje w wyniku złego zarządzania firmą czy wraz ze zmianami związanymi z redukcją kosztów operacyjnych. Spróbuj skoncentrować się na własnej sytuacji. Trzeba zrozumieć, że takie sytuacje zdarzają się często, dlatego nie można nimi zbyt się przejmować. W większości przypadków zwolnienie nie będzie Twoją winą.

Nie zaniedbuj zdrowia fizycznego i psychicznego!

Nagła utrata pracy i znalezienie się w roli bezrobotnego z jakiegoś powodu jest bardzo stresującą sytuacją. Szczerze mówiąc. dla większości ludzi utraty pracy jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń życiowych. Należy spojrzeć na siebie z dystansem i skupić się na pozytywnych aspektach swojego życia. Jest to bardzo trudne do zrobienia – czas potrzebny do zaakceptowania sytuacji dla każdego jest inny.

Nie likwiduj kont oszczędnościowych, zadbaj o swoją emeryturę!

Gdy myślisz: „Jak ja mam zapłacić rachunki”, nie likwiduj swoich kont oszczędnościowych. Twoje zmartwienia są uzasadnione jednak spróbuj znaleźć wyjście z tej sytuacji. Racjonalnie przemyśl to w jaki sposób możesz zarobić na rachunki. Likwidacja funduszy emerytalnych byłaby wielkim błędem. Wycofanie pieniędzy będzie się wiązać z utratą części odsetek, a więc dodatkowo na tym tylko stracisz. Przemyśl swoje priorytety, sporządź listę możliwych rozwiązań, oddziel swoje pragnienia od koniecznych potrzeb i dokonaj wszelkich niezbędnych zmian w celu odzwierciedlenia nowej rzeczywistości.

Zdobądź dobre referencje od poprzedniego pracodawcy!

Nie zawsze uda się to zrobić. Wszelkie ewentualne negatywne komentarze od poprzedniego pracodawcy będą ujemnie wpływać na kolejną pracę. W referencjach należy skupić się na rzeczywistych aspektach poprzedniego zajęcia.

Aby odnieść sukces i dobrze prosperować w nowej roli trzeba uważać na drobne potknięcia. Należy trzymać się z dala od tych elementów wymienionych wyżej. Unikanie tych błędów na pewno poprawi wyniki w kolejnych rozmowach o pracę.