HRL to usługi: outsourcing kadrowo-płacowy, księgowości, doradztwo personalne, szkolenia zawodowe: kursy kadrowo-płacowe, rekrutacja i selekcja pracowników

Poszukiwanie pracy

Trudne poszukiwanie pracy.

Każdy z nas z pewnością znajdował się lub będzie znajdować się w sytuacji, w której zacznie szukać stabilnego zatrudnienia. Z pewnością nie jest to prosty proces i wymaga dużej dozy cierpliwości.

praca-tymczasowaŁatwo spotkać się z opinią według, której znalezienie dobrej pracy uzależnione jest od posiadanego kapitału społecznego, a więc głównie znajomości.

Jeśli jednak stawiamy na poszukiwania na własną rękę, warto zainwestować czas w dobry życiorys.

CV jest bowiem naszą przepustką do nowego stanowiska. To właśnie na jego podstawie, zostaje najczęściej podejmowana decyzja o selekcji potencjalnych kandydatów.

Oprócz niego, dobrze jest również napisać wyczerpujący list motywacyjny, który uwydatni wszystkie nasze zalety, a także kompetencje. Poszukiwania pracy najwięcej osób rozpoczyna od wertowania ogłoszeń na stronach internetowych, niekiedy można się na nie natknąć również na różnego rodzaju portalach społecznościowych. Jest to bardzo dobry sposób, gdyż większość dziedzin przenosi się właśnie do Internetu, nie należy jednak zawężać swoich poszukiwań jedynie do tego miejsca.

Warto poznać witryny internetowe, które skupiają większość ogłoszeń dotyczących poszukiwań pracowników i przeglądać je na bieżąco, codziennie bowiem pojawiają się na nich nowe propozycje mogące nas zainteresować. Poza tą alternatywą, istnieją także tradycyjne sposoby poszukiwań, czyli ogłoszenia prasowe, a także zasięganie wiedzy wśród znajomych.

Nigdy nie wiadomo, czy akurat nie poszukują kogoś w naszej specjalności. Dobrym i chyba najlepszym sposobem jest zaś bezpośrednie odwiedzenia poszczególnych firm bądź przedsiębiorstw, nawet gdy aktualnie nie przeprowadzają rekrutacji na dane stanowiska. Menadżerowie lub kierownicy mogą nas wtedy zauważyć i zostawić sobie nasze CV na chwilę gdy będą poszukiwać pracowników lub od razu zaprosić nas na krótką rozmowę.

Należy pamiętać że dobra prezencja musi być zawsze na pierwszym miejscu, zatem elegancki ubiór to podstawa. Włożenie większego wysiłku w poszukiwania pracy z pewnością może dużo pomóc, zatem do dzieła.