HRL to usługi: outsourcing kadrowo-płacowy, księgowości, doradztwo personalne, szkolenia zawodowe: kursy kadrowo-płacowe, rekrutacja i selekcja pracowników

Archiwizacja danych

Archiwizacja danych.

Nie trzeba się domyślać stwierdzenia, że najlepszym sposobem na ochronę posiadanych danych stanowi systematyczna archiwizacja danych. Dlatego nasza firma Akta ma przyjemność przedstawić Państwu System archiwizacji danych, który stanowi kompleksowe i w pełni zautomatyzowane rozwiązanie. System został opracowany przede wszystkim z myślą o firmach i instytucjach, dla których ochrona danych stanowi najwyższą wartość, dobrym przykładem może być biuro księgowe. System archiwizacji danych Akta – to nie tylko wygoda, ale także oszczędność czasu i pieniędzy.

archiwizacja-dokumentow-warszawa

System archiwizacji danych Akta obejmuje:

– Najwyższy poziom ochrony Państwa danych.

– Wykonywanie kopii zapasowych plików, dokumentów, zdjęć w celu zabezpieczenia ich przed utratą.

– Automatyczny szyfr i przesyłkę w bezpieczne miejsce bezcennych dla Państwa informacji.

– A w razie nieoczekiwanej awarii gwarantuje natychmiastowe odzyskanie wszystkich danych z utworzonej kopii zapasowej.

Elementy Naszej Oferty:

Opracowujemy zasady bezpieczeństwa danych w firmie, zajmujemy się projektowaniem, w ramach istniejącej infrastruktury sieciowej system archiwizacji danych, tworzymy procedury awaryjnego odzyskiwania danych z kopii bezpieczeństwa. W naszych usługach znajdą państwo także, kresowy backup danych w formie zaszyfrowanej na zewnętrznym serwerze firmy oraz przesyłanie danych w bezpiecznych tunelach VPN a poddane dokumenty archiwizacji są szyfrowane przed wysłaniem ich do serwera firmy – tutaj dostęp do nich ma tylko właściciel specjalnego klucza.

Archiwizacja danych, jak to wygląda:

W procesie archiwizacji kopie zapasowe i kopie przyrostowe elektronicznych zbiorów danych tworzone są co 1 lub 2 dni na serwerze archiwizacji wewnętrznej. Z kolej operacja wewnętrzna na serwerze, gdzie dane zostają wysłane po uprzednim zaszyfrowaniu – tunelem SSH do specjalnie zabezpieczonego serwera firmy jest wykonywana co najmniej raz w tygodniu. Z kolei raz w miesiącu na życzenie danego klienta zaszyfrowane kopie zostają nagrane na nośnik DVD i przesłane do Klienta. Kopie zapasowe oczywiście należy okresowo sprawdzać pod kątem ich przydatności do odtworzenia w przypadku awarii systemu.

Szyfrowanie:

Tutaj sytuacja wygląda następująco: Dane podawane archiwizacji są w odpowiedni sposób szyfrowane częścią publiczną klucza asymetrycznego przed wysłaniem ich do serwera firmy. Nie mamy tutaj dostępu do treści zaszyfrowanych danych oraz nie ma tu możliwości ich odszyfrowania, dlatego częścią prywatną klucza dysponuje właściciel archiwizowanych danych naszej firmy a klucz ten dodatkowo zabezpieczony jest hasłem.