HRL to usługi: outsourcing kadrowo-płacowy, księgowości, doradztwo personalne, szkolenia zawodowe: kursy kadrowo-płacowe, rekrutacja i selekcja pracowników

Agencja pracy tymczasowej

Jesteśmy agencją pracy tymczasowej.

Jeśli szukasz pracowników, to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Agencja pracy tymczasowej to rodzaj przedsiębiorstwa, które zajmuje się wyszukiwaniem potencjalnych pracowników, a następnie delegowaniem ich do danej firmy w celu zrealizowania określonej pracy.

coachingMożna więc powiedzieć, że jest niejako pośrednikiem pomiędzy pracownikiem, a osobami trzecimi, czyli w tym przypadku firmami, przedsiębiorstwami lub osobami prywatnymi.

Agencja pracy tymczasowej zatrudnia zatem określonych kandydatów i kieruje ich do pracodawcy, z którym ma podpisaną umowę. Jej głównym zadaniem jest przeprowadzanie procesu rekrutacyjnego i odnajdywanie konkretnego potencjalnego pracownika, który spełnia postawione przez pracodawcę kryteria i wymogi.

Wszelkie zadania powiązanie z czynnościami organizacyjnymi, a także administracyjnymi przejmuje na siebie, wypłaca zatem wynagrodzenie, odprowadza składki i rozlicza podatek dochodowy. Przeważnie agencję pracy tymczasowej zatrudniają swoich pracowników na podstawie umowy na czas określony. W szczególnych przypadkach dopuszcza się jednak podpisanie umów cywilnych, tj. umowy o dzieło, bądź zlecenie. Ta forma zatrudnienia jest w pełni legalna i bywa wykorzystywana coraz częściej przez firmy na całym świecie. Jest to bowiem bardzo korzystne i optymalne rozwiązanie w wielu sytuacjach.

Jeśli chcemy sprawdzić daną agencję, wystarczy wyszukać ją w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia, jeśli się tam znajduje, to znaczy, że śmiało możesz skorzystać z jej usług.

Agencję pracy tymczasowej pośredniczą w znalezieniu pracy nie tylko w kraju, ale również zagranicą, a sam okres czasu pracy jest dość zróżnicowany i zależy przede wszystkim od aktualnych potrzeb pracodawcy.

Praca tymczasowa to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla uczniów lub studentów, którzy poszukują zatrudnienia na okres wakacyjny. Idealnie sprawdza się również przypadku osób, którą chcą powrócić na rynek pracy po dłuższej przerwie. Może się także okazać że praca tymczasowa przerodzi się w stałą formę zatrudnienia, dlatego też watro korzystać z ułus sprawdzonych agencji pracy tymczasowej.